Teksty SEO co to? 

Teksty SEO co to? 

Teksty SEO, co to? To teksty pisane z uwzględnieniem zasad rankingu w wyszukiwarkach w celu wypromowania strony internetowej w Google. Powstają po przygotowaniu fraz kluczowych i analizie artykułów konkurencji. Aby Twoja strona uzyskała ruch w wyszukiwarkach, musi najpierw zostać uwzględniona w wynikach wyszukiwania. A im wyżej się w nim znajduje, tym lepiej. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi do przyciągania ruchu wyszukiwarek jest tekst SEO. Tyle tylko, że nie jest to tekst do końca zwyczajny – przy jego pisaniu stosuje się różne techniki i przestrzega się pewnych wymagań.

Teksty SEO, co to?

Artykuł SEO to tekst, który jest skierowany nie tylko do osoby odwiedzającej witrynę, ale także do robota wyszukiwania. Jego głównym celem jest kierowanie ruchu wyszukiwania do strony internetowej.Taki tekst odpowiada na zapytania użytkownika i zawiera słowa kluczowe, które są najczęściej używane podczas wyszukiwania materiałów na określony temat.

Podstawowe wymagania dotyczące zoptymalizowanego tekstu SEO

Teksty SEO różnią się od zwykłych: są pisane nie tylko dla użytkowników, ale także dla robotów wyszukiwarek, dzięki czemu strona jest skutecznie pozycjonowana i zajmuje wiodącą pozycję w wynikach wyszukiwania.  Aby tekst, który piszesz, nazywał się SEO, musi spełniać następujące wymagania:Teksty SEO co to? 

 • Powinien zawierać słowa kluczowe. Oznacza to, że żądanie klucza jest wskazane w formie, w jakiej zostało zdefiniowane, czasami nawet odmiany są niedopuszczalne. Zapytania kluczowe powinny być równomiernie rozmieszczone w całym tekście, podzielonym na akapity po 3-7 wierszy. Co więcej, taki podział powinien mieć sens. Idealnie jeden akapit obejmuje jedną myśl.
 • Użyte nagłówki to H1, H2 i tak dalej.Ten podział wpływa również na wyniki wyszukiwania. H1, czyli nagłówek pierwszego poziomu, jest wskazany tylko raz, na samym początku, a w tekście może być kilka nagłówków H2. W niektórych przypadkach możesz potrzebować innych poziomów – H3, H4 lub H5.
 • Używaj list numerowanych lub wypunktowanych. Tutaj znowu uwzględniony jest czynnik strukturalny – im jest wyższy, tym łatwiej jest czytać i postrzegać tekst.
 • Musisz użyć linków wewnętrznych w tekście.Ten system jest również nazywany łączeniem. Oznacza to wskazanie w materiale linków do innych stron. Dzięki temu zarówno użytkownik szybciej znajdzie odpowiednie informacje, a wyniki w wyszukiwarce poprawią się ze względu na czynnik behawioralny (dla Google najlepsza jest strona, na której użytkownicy spędzają dużo czasu).
 • Tekst musi być niepowtarzalny. Ten wskaźnik oznacza, że Twój tekst SEO nie przypomina żadnego innego w Internecie. Jeśli unikalność nie jest wystarczająco wysoka, wyszukiwarka może to uznać za naruszenie praw autorskich. W rezultacie strona internetowa spadnie w wynikach wyszukiwania lub zostanie całkowicie zablokowana.
 • Artykuł musi być poprawny. Nie zapominaj, że pomimo skupienia się na robotach wyszukiwania, tekst SEO wciąż jest pisany dla ludzi. I wielu nie lubi czytać tekstów z błędami.
 • Tekst musi mieć określony rozmiar. Długość materiału zależy od tematu. Rozmiar można określić, analizując strony konkurencji.
 • Konieczna jest również rejestracja metatagów Title i Description, muszą one zawierać frazy kluczowe i zapytania tematyczne.

Częste błędy przy pisaniu i publikowaniu tekstów SEO

Proces SEO przeszedł mnóstwo zmian. W tym czasie niektóre zasady pozostały, inne są nadal aktualne. Są jednak aspekty, które nie mają najbardziej pozytywnego wpływu na proces pozycjonowania stron i odbioru tekstu przez czytelników.

A oto niektóre z nich:

 • Wyróżnianie słów kluczowych w tekście. Jeśli frazy są podświetlone w jakikolwiek sposób w dokumencie, pozwala to śledzić ich użycie. Ale po opublikowaniu na stronie styl nie wpływa w żaden sposób na wyniki wyszukiwania, więc nie jest to konieczne.
 • Tekst pełny. Czytanie go będzie niewygodne. Faktem jest, że internauci czytając, nie mają się, do czego przyczepić w solidnym tekście. Pamiętaj, aby podzielić materiał na małe akapity i rozróżnić podtytuły.
 • Błędy gramatyczne, ortograficzne i interpunkcyjne. Wyszukiwarka może nic nie zrobić, ale użytkownicy na pewno przestaną ufać zasobowi, który zawiera teksty z błędami.
 • Nadmierne słowa kluczowe, czyli nadmiar spamu. Kilka lat temu wyszukiwarka Google nałożyła sankcje na strony zawierające nadmiernie spamowane teksty. Ponadto takie materiały są bardzo trudne do czytania dla zwykłego użytkownika. Optymalnie byłoby używać nie więcej niż jednego klucza dla 500-700 znaków bez spacji (w razie potrzeby można je podawać nieco częściej).

Lanie wody w tekstach pod SEO

Algorytmy wyszukiwarek mają na celu uzyskanie semantycznej jednoznaczności.Teksty wypełnione pustymi słowami nie są przydatne dla czytelników i są oceniane gorzej. Podczas skanowania takie słowa nie są brane pod uwagę przez robota, aby nie zatkać bazy indeksu. Za normę uważa się wskaźniki w zakresie 60-63%. Po korekcie możesz opublikować tekst na stronie. Nawet, jeśli masz naprawdę wyjątkowy i wysokiej jakości materiał, nie oczekuj, że tekst natychmiast wzniesie się na szczyt wyników wyszukiwania. Wyszukiwarki potrzebują czasu na indeksowanie stron – od kilku dni do kilku tygodni.