fbpx

Google Ads - jak?

Google Ads

Google Ads – jak? W dzisiejszych czasach marketing internetowy stał się tym zdecydowanie najpopularniejszym, w wielu względach bijącym na głowę standardowy i znany do tej pory marketing. Wynika to z jego skuteczności i możliwości docierania za jego pośrednictwem do praktycznie nieograniczonej publiki. Aby to jednak stało się możliwe, trzeba użyć odpowiednich środków, które to umożliwią. Dziś opiszemy jeden z tych najpopularniejszych, a zarazem najlepszych – Google Ads. Jak zacząć z nim swoją przygodę i o czym należy pamiętać w jej trakcie?

Czym tak naprawdę jest Google Ads?

Google Ads stanowi jedną z wielu usług amerykańskiego koncernu, skierowaną wyłącznie do klientów biznesowych. Jest ona niczym innym jak systemem reklamy kontekstowej, który wyświetla reklamy klientów w obrębie wyników wyszukiwania wyszukiwarki internetowej Google (jako wpis sponsorowany, na szczycie list wyników), ale też na stronach partnerskich, które biorą udział w programie Google AdSense (płacącym wydawcom właśnie za wyświetlanie reklam). Google Ads wcześniej znane było jako AdWords. Mimo zmiany swojej nazwy, pozostały przy stałym schemacie swojego działania, stając się jednak znacznie bardziej przystępne również dla nowych użytkowników.

Jeżeli chodzi o Google Ads, jak zacząć promowanie własnej strony czy firmy w jego obrębie? Wystarczy założyć konto Google lub zalogować się na to istniejące (jeżeli korzysta się z którejkolwiek usługi korporacji, w tym Gmaila, już się takowe posiada), a następnie podać adres strony internetowej firmy, którą chce się reklamować. Po kliknięciu w przycisk Google Ads - jak?odpowiedzialny za przejście dalej, można już tworzyć własne kampanie. Należy jednak pamiętać, że wszystko działa w systemie „pre-paid”. Oznacza to, że na samym początku trzeba doładować własne wirtualne saldo. To właśnie z niego będą pobierane wszelkie należności za reklamę.

Google za promowanie strony w obrębie swojego własnego ekosystemu pobiera opłatę uzależnioną od wielu czynników. Tymi podstawowymi są wyświetlenia i kliknięcia, które w bezpośredni sposób przekładają się zwykle na konwersje (a zatem po prostu wejścia na reklamowaną stronę). Należy pamiętać, że celem reklamy nie zawsze musi być sprowadzenie użytkownika na firmową stronę internetową. Równie często wystarczy, że ten zobaczy jej nazwę, a ta wbije mu się w pamięć (jest to tak zwane zwiększanie rozpoznawalności własnej marki).

Warto wiedzieć: choć tworzenie kampanii reklamowej w obrębie systemu Google Ads jest banalnie proste, często można się spotkać z brakiem ich skuteczności. W takim przypadku należy zastanowić się nad odpowiednią optymalizacją tychże kampanii. Ma na nią wpływ mnóstwo różnych rzeczy. Jeśli nie do końca wie się, jakich, powinno się sięgnąć po pomoc profesjonalistów. Agencje interaktywne są w tym doskonale rozeznane i potrafią stworzyć kampanię, która rzeczywiście przyniesie wymierne korzyści.

Co jeszcze należy wiedzieć na temat tego systemu?

Choć sam system Google Ads wydaje się być prosty i wyjątkowo intuicyjny, istnieje sporo rzeczy, które warto wiedzieć na jego temat zanim tak właściwie się po niego sięgnie. Te podstawowe publikujemy poniżej.

  • Google Ads może być świetnym substytutem pozycjonowania, ale i czymś, co pozwoli odpowiednio je ukierunkować. Dzięki niemu szybko można się przekonać, czy wybrane przez siebie słowo kluczowe jest w stanie przynosić rzeczywisty ruch, czy może lepiej jest postawić na jakieś inne. Google Ads zapewnia też bezpośrednią reklamę – na efekty pozycjonowania trzeba czekać długo. Często nawet kilka miesięcy. Dlatego też można z niego skorzystać w tak zwanym „międzyczasie”.
  • Kampanie można dowolnie modyfikować, ale też wstrzymywać w miarę swoich potrzeb oraz ustaleń.
  • Konto Google Ads można połączyć z kontem Analytics, by w jeszcze lepszy sposób śledzić skuteczność własnych kampanii i wyświetlać znacznie bardziej kompleksowe statystyki.
  • Istnieje możliwość dania dostępu do Google Ads osobie z zewnątrz – jeśli więc wejdzie się we współpracę z zewnętrzną agencją interaktywną, nie trzeba usuwać konta (choć oczywiście jest taka możliwość) ani dawać do niego dostęp w sposób bezpośredni (login i hasło). Można przypisać innego użytkownika właśnie do niego.
  • Google Ads może nie wypalić – choć bowiem jest skuteczne i pewne, nie zawsze wybierze się opcje, które przyniosą rzeczywiste korzyści. Dlatego też liczy się odpowiednie zoptymalizowanie każdej tworzonej przez siebie kampanii.

Podsumowanie

Istnieje wiele plusów posiadania wiedzy w zakresie kreowania własnych kampanii marketingowych w Google Ads. Jak wiadomo, system ten jest jednym z najbardziej skutecznych – a tak właściwie potrafi, ale wcale nie musi być takowym. Wiele tutaj zależy właśnie od stworzonej kampanii i tego, jak się ją zoptymalizuje. Warto wiedzieć, że aktualnie rynek marketingu internetowego przepełniony jest firmami, które służą pomocą w tym właśnie zakresie. Jeżeli więc ma się pewne wątpliwości co do własnego działania z kampanią, albo też od dłuższego czasu nie odnosi się z nią sukcesu, wręcz trzeba skłonić się właśnie ku ich usługom.

    FORMULARZ KONTAKTOWY

    Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

    Jeśli tak skontaktuj się z nami!